پرسش‌های متداول

- در صورت فراموش کردن رمز عبور چه باید کرد؟

برای بازیابی رمز عبور "ورود به سامانه" را در منوی بالای صفحه انتخاب کرده و سپس گزینه "رمز ورود به سامانه را فراموش کرده ام!" را انتخاب کنید. بلافاصله یک ایمیل به پست الکترونیک شما ارسال خواهد شد که محتوی رمز عبور جدید شما می باشد.

نحوه ارسال مقاله برای بررسی و چاپ به چگونه است؟

از تاریخ 94/11/1 مقالات به صورت برخط، پذیرش (Online Submission) و داوری (Online Review) می گردد. لطفاً به هنگام ازسال مقالات راهنمای مربوطه را مطالعه فرمایید.

چگونه می توان از روند بررسی مقاله ارسالی اطلاع حاصل کرد؟

چنانچه پس از گذشت یک ماه و نیم از بررسی اولیه مقاله و ارسال مقاله به کارتابل سردبیر، مقاله هنوز در وضعیت {در حال داوری} قرار داشت و پاسخی دریافت نشد، از طریق ایمیل با سردبیر تماس بگیرید. لینک اطلاعات تماس سردبیر در صفحه اصلی قابل دسترسی است.

در صورت تمایل به همکاری به عنوان داور مقالات چه باید کرد؟

چنانچه عضو هیات علمی هر یک از دانشگاههای کشور و یا مراکز تحقیقاتی کشور هستید و به عنوان داور در سامانه تعریف نشده اید، با مدیر اجرایی مکاتبه نمایید. پس از بررسی درخواست در صورت داشتن شرایط لازم، از شما درخواست می شود تا در سامانه ثبت نام نمایید. در اولین فرصت "نقش داور" برای شما تعریف و فعال می گردد.

در زمان بارگذاری مقاله در مراحل اولیه، چه فایل هایی باید ارسال یا بارگذاری شوند؟

1. فایل اصلی مقاله (حاوی شکل ها و جدول ها)
2. فرم تعهدنامه تکمیل شده
دقت داشته باشید که هرگونه نقص در ارسال مدارک و فایلها ی درخواستی موجب توقف مراحل بررسی مقاله خواهد شد.

متوسط زمان مورد نیاز از زمان ارسال مقاله تا اعلام پذیرش و چاپ مقالات چه مدت است؟

این موضوع بستگی زیادی به نویسنده رابط و داوران و همکاری لازم با مجله از نظر محتوا و نحوه نگارش مقاله بگونه ای که احتیاج به تصحیحات مکرر نداشته باشد دارد. متوسط زمان مورد نظر بین 4 تا 6 ماه متغیر است.