فرایند پذیرش مقالات

توچه نویسندگان محترم را به نکات مهم زیر در مراحل مختلف رسیدگی به مقاله جلب می نماییم:

-  جهت ارسال مقاله ابتدا باید از طریق منوی بالای صفحه در سامانه ثبت نام نمایید. 

 -  پس از ثبت نام یک ایمیل حاوی شناسه کاربری و رمز ورود به ایمیل شما ارسال می گردد. به جهت جلوگیری از مشکلات بعدی در حفظ ایمیل کوشا باشید. چنانچه کلمه عبور را فراموش کرده اید، گزینه "ورود به سامانه" در بالای صفحه را انتخاب کنید و روی گزینه "رمز ورود به سامانه را فراموش کرده ام!" کلیک کنید. پس از ورود به سامانه می توانید در صفحه شخصی بخش ویرایش، کلمه عبور مورد نظر خود را درج نمایید.

 -  قبل از ارسال مقاله می توانید عنوان یا خلاصه مقاله را به ایمیل سردبیر ارسال و از مطابقت موضوعی مقاله با موضوعات مجله اطمینان حاصل نمایید.

 -  حتماً قبل از ارسال مقاله به جهت تسریع در مراحل بعدی "راهنمای نویسندگان" را مطالعه فرمایید. دانلود یکی از مقالات به چاپ رسیده در سایت می تواند به عنوان الگو به نویسنده مسئول مکاتبات کمک کند، با این تفاوت که در مقاله ارسالی جهت داوری، نام و مشخصات نویسندگان و همچنین بخش تشکر و قدردانی حذف شود. هرگونه توقف مقاله در مرحله بازبینی اولیه ناشی از عدم رعایت نکات اشاره شده در راهنمای نگارش مقالات به عهده نویسنده رابط می باشد.

 -  بارگذاری مقالات از منوی "ارسال مقاله" و پی گیری مراحل آن انجام می گیرد. .

 -  دقت نمایید در چکیده فارسی و انگلیسی و نیز نام فایل اصلی یا بخشهایی از قبیل بخش تشکر و قدردانی، مشخصات و نام نویسندگان درج نگردد.

 -  حتماً نام فایل اصلی، عنوان انگلیسی مقاله باشد و از نامگذاری فایل مقاله به نام نویسنده (گان) یا هر عبارت دیگر غیر از عنوان انگلیسی مقاله خودداری نمایید. این امر در مراحل پی گیری و داوری مقالات بسیار مهم می باشد.

 -  فایل مقاله، بدون ذکر نام و آدرس نویسندگان الصاق شود.

 -  در مرحله ارجاع مقاله به داوران هیچ فایل یا اطلاعاتی که در مرحله «فایل تکمیلی/ اضافی» ضمیمه گردد برای داور یا داوران نمایش داده نخواهد شد. لذا مطالب مرتبط با مقاله ( عکس، جدول و ...) به نام فایل تکمیلی یا اضافه ارسال نگردد.

 -  تمام مراحل رسیدگی و ارزیابی مقالات فقط از صفحه نویسنده در کارتابل نویسنده مسئول مکاتبات قابل مشاهده و رسیدگی خواهد بود و دیگر نویسندگان امکان دسترسی و پی گیری ندارند. لذا حتما در زمان ارسال مقاله، در رابطه با تعیین نویسنده مکاتبات دقت فرمایید.

 -  مقاله شما پس از ارسال، ابتدا ببه دبیر تخصصی فصلنامه جهت "بازبینی اولیه" ارسال خواهد شد. عدم توجه شما به "راهنمای نویسندگان " و نحوه نگارش مورد قبول فصلنامه، موحب طولانی شدن این مرحله می گردد.  پس از بازبینی اولیه و تایید کارشناس یا دبیر اجرایی، مقاله با تشخیص سردبیر در وضعیت "در حال داوری" قرار گرفته و برای داوران تعیین شده ارسال خواهد شد.

  نکات مهم: 

 1.   بعد از اصلاح مقاله و همچنین درج نظرات داوران در زمان بارگذاری فایل اصلی، حتما فایل قدیمی حذف شود و فایل جدید مجدد بارگذاری شود.

 2.   هیچ فایلی خارج از سامانه کاربرد و اعتباری ندارد لذا از ارسال مقاله در مرحله بررسی اولیه و نیز اصلاح پاسخ داوران به ایمیل نشریه خودداری    فرمایید.

 3.   برای پی گیری وضعیت مقاله، پس از دو ماه پس از پذیرش اولیه مقاله، چنانچه مقاله هنوز در وضعیت "در حال داوری" بود با مدیر اجرایی فصلنامه از طریق ایمیل مکاتبه نمایید.

 4.   در صورت داشتن سوال و بروز هر گونه اشکال، لطفاً فقط با مدیر اجرایی در ارتباط بوده و از ارسال ایمیل به سردبیر و اعضای هیات تحریریه، پی گیری حضوری یا هر روش دیگر جدا خودداری فرمایید.